Dijital Dönüşüm sürecinde, Knowizz Dijital İşyeri stratejisi


Dijital Dönüşüm sürecinde, Knowizz Dijital İşyeri stratejisi

“Dijital dönüşüm sürecinde, şirket yöneticilerinin kafasında çok ciddi iki soru işareti var: Ne yapmalıyım?  Nasıl yaparım?”

Dünyadaki Dijital Dönüşüm süreçleri, kurumların stratejilerini yeniden gözden geçirmelerini zorunlu kılıyor. Sanayi 4.0 veya Dijital Dönüşüm başlığı altında, devlet kurumlarından, kişisel işletmelere kadar her kurum Bilgi Çağı’na göre yeniden yapılanmasını gerçekleştiremezse, yok olma tehdidi ile karşı karşıya kalacak. Yani, siz şirket yöneticisi olarak, önümüzdeki dönem makinaların zaten yapacağı bir hizmet veriyorsanız iş modelinizi gözden geçirmek zorunda olduğunuzun şu an farkındasınız, ancak hala bizleri nelerin beklediğini bilmeyen bir çok iş kolu yöneticilerinin kafasında çok ciddi iki soru işareti var: Ne yapmalıyım?  Nasıl yaparım?

İşte, dijital iş yeri platformu bu iki sorunun yanıtını bulmak ve çözümlerini üretmek için, şirketin merkezine konumlandırılması gereken bir yönetişim platformu.

Bilişim teknolojilerinin gelişim süreci içerisinde, intranet portal çözümleri kurum içi doküman yönetimi ihtiyacı doğrultusunda kullanıldı. Daha sonra, sosyal ağların gelişimi ile birlikte, intranet portallar kurumsal sosyal ağlara dönüştü ve kurum içi yorum ve beğeni gibi özelliklerle zenginleştirildi. Bugünkü ihtiyaç ise, bunların çok ötesinde.

Knowizz, gelecek nesil dijital iş yeri platformu olarak, dijital dönüşüm süreçlerini başlatmış firmaların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği çözümlerden elde ettiği know-how birikimini, best case scenario olarak paketleyerek aktarıyor. Knowizz bu aktarımı 4 temel süreç üzerinden sunuyor:

  1. Paydaşlarla (çalışanlar, iş ortakları, müşteriler) tüm iletişimi tek bir kanal üzerinden interaktif olarak yürütüp,
  2. Bilgiyi tüm paydaşların katılımı ile büyütüp,
  3. İhtiyaçları ve yetkileri doğrultusunda, en güncel bilgiyi, her türlü ortamdan gerçek zamanlı paylaşıp,
  4. Yöneticilerin anlık raporlar alıp, karar mekanizmalarını kolayca yönetebileceği bir ortam oluşturup

Knowizz, dijital dönüşüm sürecinde firmalar için tehdit olabilecek konuları fırsata dönüştürebilmenin anahtarı oluyor.

Çok kullanışlı ara yüzleri ile, son kullanıcı tarafında herhangi bir eğitim ihtiyacı gerekmeden 1 gün içerisinde kurum sunucularında veya bulut altyapısı (Office365, Azure vb.)  üzerinde kurulumu tamamlanarak, devreye alınabiliyor.

+ There are no comments

Add yours