TEMEL MODÜLLER

Knowizz Temel Paket, çalışanlar arasındaki iletişimi ve çalışanların şirket içinde aradıkları bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmasını hedefleyen, SharePoint üzerinde geliştirilmiş kullanıcı dostu ve mobil uyumlu ara yüzlere sahip modüllerden oluşur.

Office 365, Azure veya SharePoint altyapısı hazır olan herhangi bir ortamda, kurulumu sadece 1 gün içerisinde tamamlanır ve şirketinizin dijitalleşme sürecinde orkestrasyonu üstlenir.

KURUMSAL TASARIM ÇALIŞMASI KURUMSAL TASARIM ÇALIŞMASI
Mobil ve tablet uyumlu Knowizz arayüzleri, çalışanların; hiçbir eğitim almalarına gerek kalmadan, tüm SharePoint altyapısını ve bu yapının üzerine geliştirilmiş Knowizz modüllerini rahatça kullanmalarını sağlar.
DOKÜMAN MERKEZİ
Şirketinizi dijitalleştirecek ilk adım, tüm işlemlerinizin bilgisayar ortamında oluşturulması, takip edilmesi ve saklanmasıdır. Knowizz, SharePoint’in en güçlü uygulamalarından olan Doküman Merkezi’ni, herkesin rahatça kullanabileceği bir arayüzle kullanıma sunar.
ARAMA MOTORU ARAMA MOTORU
Şirket içi belgelerinizin ve işlerinizin dijitalleştirilmesinin en büyük avantajı, şirket hafızasının oluşmasıdır. Bu hafızadan yararlanılmasının tek yolu ise güçlü bir arama motorudur. Knowizz, SharePoint Arama özelliğini kullanıcıların temel ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirir.
SKYPE FOR BUSINESS
Microsoft lisansınız dahilinde Skype For Business bulunuyorsa, Knowizz modüllerinde Skype özellikleri entegre edilmiş olarak gelir. Böylece, örneğin bir teklif üzerinde son değişikliği yapan kişi ile hemen sesli veya görüntülü iletişime geçebilirsiniz.
ZENGİN İÇERİK ŞABLONU ZENGİN İÇERİK ŞABLONU
Knowizz kurumsal tasarım çalışması kapsamında geliştirilmiş olan şablonları kullanarak, sınırsız sayıda yeni içerik oluşturabilirsiniz. Bu sayfalarda, SharePoint editörü ile metin, resim ve video içeriklerine yer verebilirsiniz.
BANNER PLAYER
Web sayfanızın belli bir alanını resim geçişleri için kullanabilir (gazetelerin manşet alanlarında olduğu gibi), aynı zamanda video da oynatabilirsiniz. Şirket çalışanları ile önemli duyuru ve haberleri paylaşmak için ideal bir seçenek sunar.
HABERLER/MANŞET HABERLER
Şirket, ürün/hizmet veya çalışanlarınızla ilgili haberleri esnek bir yapıda yönetip, yayınlayıp, arşivleyebilirsiniz. Farklı kategoriler oluşturarak, çalışanlarınızın rahatça ilgili habere erişebilmesini sağlayabilirsiniz.
SON DAKİKA HABERLERİ
Son dakika haberleri, önemli gelişme ve duyurular, belirleyeceğiniz bir haber sitesinden otomatik çekilir. Bu tür kategorilendirilmiş anlık haberleri servisi veren kanallar mevcuttur. Son dakika haberleri kişiselleştirilebilir.
DUYURULAR
Şirket, ürün veya çalışanlarınızla ilgili duyurular yer alır. Haberler ile benzer bir altyapıya sahiptir. Haberler uygulamasından farkı, gelecek aktiviteleri sunmasıdır. Takvim veya liste formatında farklı görünümlerle kullanılabilir.
UYGULAMA DEPOSU
Knowizz, tüm çalışanlarınız için merkezde konumlandıracağınız bir veri akışı ve yönetimi uygulaması olacaktır. Bu modülümüzde, en sık kullandığınız uygulamaları sınıflandırabilir, sıralayabilir, yetkilendirebilir ve “Favori” uygulamalarınız altında kişiselleştirebilirsiniz.
MİNİ ANKET MİNİ ANKET
Şirket içi geri bildirimleri toplayarak planlama yapabileceğiniz anket uygulamasıdır. Tek soru ve çoktan seçmeli cevaplardan oluşur. Başlangıç ve bitiş tarihi eklenebilir. Bir soru için, herkesin bir kez katılma hakkı vardır. Sonuçlar, eş zamanlı olarak takip edilebilir.
FOTO GALERİ FOTO GALERİ
Şirket Albümü, şirket hafızasına katkı sağlayacak önemli modüllerden birisidir. Instagram’ın başarısı düşünülürse; bu uygulama, çalışanların aidiyet duyacakları ortamı, onlara sosyal paylaşım özellikleri sunarak sağlar.
VİDEO GALERİ VİDEO GALERİ
Kurum içi eğitim, ürün ve hizmet tanıtımı ile organizasyon videolarının paylaşılacağı platforma; “beğen”, “yorum yap” ve “paylaş” özelliklerini ekleyebilirsiniz.
BUGÜN DOĞANLAR BUGÜN DOĞANLAR
Şirket çalışanları arasından doğum günü olanlar listelenir. Çalışan sayısına bağlı olarak, farklı gösterim seçenekleri sunulur. “Kutla” butonu ile ilgili kişiye tebrik kartı gönderebilirsiniz.
ARAMIZA YENİ KATILANLAR ARAMIZA YENİ KATILANLAR
Belirli bir zaman diliminde şirkete katılanlar listelenir. Çalışan sayısına bağlı olarak farklı gösterim seçenekleri sunulur. “Kutla” butonu ile ilgili kişiye tebrik kartı gönderebilirsiniz.
YEMEKTE NE VAR? YEMEKTE NE VAR?
Aylık, haftalık ve günlük menüler, lokasyon bazlı olarak görülebilir. Menü içeriği ve kalori miktarları, Excel listesiyle topluca eklenebilir.
HAVA DURUMU HAVA DURUMU
Yahoo servislerinden gelen 5 günlük hava durumunu ikonlarla gösterir. Dünya çapında veri alınabilir. Ayrıca il seçimi yapabilirsiniz.
PİYASALAR/DÖVİZ KURLARI PİYASALAR/DÖVİZ KURLARI
TCMB web servisleri ile Amerikan Doları ve Euro para birimleri için, TL alış ve satış kur bilgilerini gösterir. Verilerin son çekildiği tarihi de görebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz kur eklenebilir.
BASINDA BİZ BASINDA BİZ
Şirketinizle ilgili basında çıkan haber ve gazete kupürleri veya dağıtımı yapılan basın bültenlerizi arşivleyebilirsiniz. Yayın tarihi, yayınlanan mecra, haber başlığı ve detay içerikle birlikte küpür görseli de arşivlenir.
BASIN BÜLTENLERİ BASIN BÜLTENLERİ
Başlık, tarih ve PDF linki yer alır. Tıklandığında PDF açılır.
KURUMİÇİ YAYIN KURUMİÇİ YAYIN
Kurum içi yayınların, dijital olarak çalışanlarla paylaşıldığı ve arşivlendiği modüldür. Şirketinizin peryodik yayınladığı dergiler veya dönemsel olmayan ürün tanıtım broşürleri gibi yayınları tüm şirket çalışanları ile paylaşabilirsiniz.
TELEFON REHBERİ/PERSONAL REHBERİ TELEFON REHBERİ/PERSONAL REHBERİ
Şirket çalışanlarının ad-soyad, resim, pozisyon, e-posta, dahili telefon ve cep numaralarının yer aldığı gelişmiş bir telefon rehberi uygulamasıdır. Zengin arama ve filtreleme özellikleri bulunur.
KURUMSAL ETKİNLİK TAKVİMİ KURUMSAL ETKİNLİK TAKVİMİ
Kurum içerisinde organize edilen eğitim, açılış, söyleşi, proje ve spor gibi aktiviteleri; günlük, haftalık ve aylık olarak bir takvim içerisinde yayınlanır.
İLAN PANOSU İLAN PANOSU
Şirket çalışanlarının ev, araba, telefon gibi eşyalarını satmak, satın almak ya da kiralamak gibi taleplerini, diğer çalışanlarla paylaşabileceği uygulamadır.
GÜNÜN SÖZÜ GÜNÜN SÖZÜ
O güne ait tarihi bir bilgi veya özlü bir söz paylaşımının yapılabileceği alandır. Yönetici arayüzünden topluca giriş yapılabilir.
SIKCA SORULAN SORULAR SIKCA SORULAN SORULAR
Kurum içi soru ve cevaplar, belirli kategoriler altında yayınlanır. Şirket yapılanması, görev tanımları ve hukuki veya teknik anlamda daha önceden cevaplanmış soru başlıklarını, bu bölümde bulabilirsiniz.
SERVİS GÜZERGÂHLARI SERVİS GÜZERGÂHLARI
Kurum içi servis saati, güzergâh ve sürücü iletişim bilgileri yer alır. Ayrıca Google’dan güzergâh tanımlanarak listeye girildiği durumda, izlenecek rota haritadan da görülebilir.
İLETİŞİM FORMU İLETİŞİM FORMU
Görüş, öneri ve problem bildirimleriniz için, iletişim formunu doldurabilir ve ilgili birim yöneticileriyle iletişime geçebilirsiniz.
SOSYAL PAYLAŞIM (YORUM YAP&BEĞEN ÖZELLİKLERİ) SOSYAL PAYLAŞIM (YORUM YAP&BEĞEN ÖZELLİKLERİ)
Şirket çalışanlarına, Knowizz modülleri (Haberler, Foto Galeri vb.) altında yorum ve beğen özellikleri sunarak, katılımlarını artırmayı amaçlar. Böylece hem şirket hafızası hem de çalışanlar arasında aidiyet derinleşir.
GOOGLE İSTATİSTİK GOOGLE İSTATİSTİK
Google İstatistik sayfası ile sitenize yapılan ziyaretleri takip edebilir, metrik veriler elde edebilirsiniz. Temel Paket kapsamında, çalışanlarınızın en sık takip ettiği uygulamalardan, en çok beğeni alan uygulamaya kadar veri toplayabileceğiniz Google Analytics kurulumu da yapılır.