Çalık Denim

DÜNYANIN ÖNDE GELEN DENİM TEDARİKÇİLERİNDEN BİRİ OLAN
ÇALIK DENİM VE
SİMTERNET İŞ BİRLİĞİ

Çalık Denim, dünyanın önde gelen denim tedarikçilerinden biri. Başarılı ticari geçmişinin yanı sıra tüm çalışmalarında işçi haklarına yoğun vurgu yapıyor. Bunlara ek olarak, çevreyi koruma konusunda da oldukça aktif olan şirket, bu alanda etik odaklı eğitimler de veriyor.

Çalık Denim’in ihtiyacı neydi?

Çalık Denim kalabalık ve çok katmanlı bir yapıya sahip. İstanbul ofisi ve Malatya’da bulunan fabrika arasındaki iletişimi ve bilgi akışını hızlandıracak bir intranete ihtiyaç duyuyordu.

SİMTERNET, nasıl bir çözüm geliştirdi?

Simternet öncelikle Duyurular, Uygulama Deposu ve Manşet Haberler gibi temel uygulamalara yer vererek; çalışanların şirketlerinden daha fazla haber almalarını sağlamayı amaçladı. Çalık Denim 1500 ü aşkın çalışana sahip olduğundan, kurum içi iletişimi her noktaya yaymak portalın temel hedeflerinden biriydi.

İkinci adım olarak, çalışanların bireyselliklerine vurgu yapan Mood Bar ve Fikir Küpü Öneri Sistemi gibi modüller eklendi. Çalışanlar, Mood Bar ile o günkü ruh hallerini ifade eden emojileri seçebiliyor; Fikir Küpü’nde de proje fikirlerini paylaşabiliyorlar.

Çalık Denim, şablon tasarımı kullanmayı tercih ederken; Simternet, Çalık Denim için kurumsal kimlik renkleri doğrultusunda responsive bir tasarım üretti.

  • Çalık Denim’in İstanbul ofisi ve Malatya’da bulunan fabrikası arasındaki iletişim güçlendi.
  • Ofis çalışanları, Sosyal Modüller ile kendilerini daha fazla ifade etme şansı buldu.
  • Fikir Küpü’nde birçok proje fikri paylaşıldı, bazıları hayata geçti.
  • Bilgi akışı ve genel işleyişte büyük oranda ilerleme sağlandı.