Turkish Do&Co Uçan Aşçı

SİMTERNET, DEVAMLI MOBİL ÇALIŞAN TURKISH DO&CO İÇİN “MUTFAKTA”

Turkish Do&Co, THY, Air France, Austrian, Emirates ve British Airways gibi dünya çapındaki havayolu şirketlerinin ikram şirketi. Hizmet alanları içinde menü planlaması ve tasarımı, uçak içi menüler, içecekler ve kabin ekibi eğitimleri yer alıyor.

Turkish Do&Co Uçan Aşçı’nın ihtiyacı neydi?

Turkish Do&Co Uçan Aşçı kapsamında, neredeyse tüm çalışanlar sürekli uçuşta ve mobil durumdaydı. Ofiste çalışan kişi sayısı oldukça azdı. Bu yüzden Turkish Do&Co çalışanlarının, Uçan Aşçı kapsamında dünyanın her tarafında ulaşabilecekleri, rahatça kullanacakları ve bu sayede hızlıca iletişim kurup şirkete dair gelişmelerden haberdar olacakları bir sisteme ihtiyaçları vardı.

SİMTERNET nasıl bir çözüm geliştirdi?

SİMTERNET, Turkish Do&Co için SharePoint Online projesi gerçekleştirdi. Öncelikle Turkish Do&Co’nun ana ihtiyaçlarına yönelik uygulamalara ağırlık verildi. Kurum içindeki uçuşların gösterildiği sayfaya link veren Yeni Uçuş Rapor Sistemi, THY’nin Lostra uygulamasına yönlendiren Crew Duty, gidilen hat ve otel bilgileri ile SharePoint 2013 Doküman Kütüphanesi’nin kullanıldığı Doküman Merkezi, çalışanların çok daha rahat bir şekilde bilgi almasını sağladı.

İlan Panosu ile çalışanlar kişisel olarak ilan verme ya da ilan araştırma fırsatını yakaladılar. Sosyal Paylaşım Özellikleri de çalışanlar arasındaki iletişimi geliştirdi.

Tüm bunlara ek olarak Manşet Haberler ve Duyurular ile çalışanlar, kurumlarına dair düzenli olarak bilgi alma şansına kavuştu.

Sonuç

  • Sürekli uçuşta, mobil haldeyken bile çalışanlar arasındaki bilgi akışı ve iletişim aksamadı.
  • Sosyal paylaşım ile katılım oranları ve sinerji arttı.
  • Global standartlardaki SharePoint altyapısı ile teknik sorunlar minimuma indi; iş ve zamandan tasarruf yapıldı.