Metro İstanbul

ULAŞIM İÇİN METRO İSTANBUL
METRO İSTANBUL İÇİN SİMTERNET

Eski adı “İstanbul Ulaşım” olan Metro İstanbul, İstanbul Belediyesi’nin en önemli şirketlerinden biri. 1988 yılında kurulan şirket, her gün milyonlarca insana hizmet veriyor.

Metro İstanbul’un ihtiyacı neydi?

İstanbul’un ulaşımı gibi büyük bir sorumluluğu olan Metro İstanbul, çalışanlarının arasındaki iletişim ve bilgi akışını hızlandıracak; olası bir sektörel kriz anında hemen harekete geçmeyi kolaylaştıracak bir kurum içi iletişim platformu hedefliyordu. İstanbul gibi bir metropolde, ulaşım söz konusu olduğunda, hız her şeydi.

SİMTERNET nasıl bir çözüm geliştirdi?

Metro İstanbul için SharePoint 2013 altyapısı üzerine geliştirilmiş olan hazır intranet portalı kullanıldı. Kuruma özel bir de tasarım yapıldı. Tüm şirket çalışanlarına hitap eden “renklilik” teması üzerine gidildi.

Kurum içi iletişim gücünü ve sinerjiyi artırmak için Sosyal Modüller kullanılarak, Teşekkür Modülü de eklendi. Ayrıca SİMTERNET, kullanıcıların görevlerini takip edebilecekleri uygulamalar ile birlikte temel iş süreçleri de geliştirdi.

Sonuç:

Metro İstanbul çalışanlarının iç iletişiminde kayda değer bir hız gözlendi. Çalışanlar, özellikle Sosyal Modüller’i yoğun bir şekilde kullandılar. İntranetin günlük kullanım oranları artarken, teknik sorunların minimuma inmesi sayesinde; günlük iş akışında zamandan tasarruf edildi.

  • Hızlanan günlük iş akışı
  • Güçlenen kurum içi iletişim
  • Sosyal Modüller’in yoğun kullanımıyla artan katılım ve sinerji