TV8

SİMTERNET, TV8 İÇİN ‘KAMERA ARKASINDA’

1996 yılından itibaren hizmet veren TV8, 2013 yılından bu yana Acun Medya ve Doğuş Yayın Grubu ortaklığında yayın yapıyor. Haber kanalı olarak yayın hayatına başlayan TV8, şimdilerde 450’den fazla çalışanıyla, eğlence sektörünün en önemli oyuncularından biri.

TV 8’in ihtiyacı neydi?

Medya sektörü her daim hızlı olmayı gerektiren bir alan olduğundan, TV8 de kurum içi iletişimini daha da güçlendirmek, bilgi akışını hızlandırmak istiyordu. Çalışanlar arasındaki sinerjiyi artırmak için sosyal uygulamalara da ihtiyaç vardı.

SİMTERNET nasıl bir çözüm geliştirdi?

SİMTERNET, ilk olarak işlevsel bir kurum içi iletişim portalı yaratmayı hedefledi. Temel kurumsal ihtiyaçlar dahilinde, Microsoft Office 365 SharePoint Online altyapısı üzerine geliştirilmiş Knowizz hazır intranet kullanıldı. Burada amaç, öncelikli olarak TV8’in günlük iş akışını hızlandırmak ve zaman kaybını en aza indirmekti.

İkinci adım, çalışanların kendilerini daha iyi ifade etmelerini sağlayacak ve katılımı artıracak olan bir strateji izlemek oldu. İç iletişimi arttırmak adına; kurumlar için sosyal ağ platformu sağlayan bir çözüm olan Yammer entegrasyonu da anasayfaya eklendi.

Özlük bilgileri için logo entegrasyonu yapıldı. Aynı zamanda Etkinlik ve Aktivite sitesi, Teşekkürler uygulaması, Fikstür ve Avantajlar Dünyası gibi çalışanların sıklıkla kullandığı modüller de eklendi.

Sonuç:

TV8 çalışanlarının kurum içi iletişimi ve etkileşimi hızlandı. Çalışanlar, SİMTERNET’in geliştirdiği portal sayesinde tüm bilgileri tek ekranda bulabiliyor. Paylaşılan haber, doküman, fikir veya projeyle ilgili olarak yorum yapabiliyor; kurum içi etkinliklerden haberdar olup, diledikleri etkinliğe katılabiliyorlar.

  • Entegre çözümler sayesinde, tüm çözümlerin tek portalda toplanması
  • Böylece hızlanan bilgi akışı ve azalan maliyetler
  • Sosyal ağ platformu sayesinde artan çalışan katılımı